Sancaktepe Antika Eşya Alanlar

Sancaktepe antika eşya alanlar: Antikalar söz konusu olduğunda pek çok soru ortaya çıkıyor. Tam olarak ne var Değerli bir şeyin var mı? Parçanız bir reprodüksiyon mu? Biraz çabayla antikalarınızı nasıl belirleyeceğinizi ve değerlerini nasıl araştıracağınızı öğrenebilirsiniz. Bu bilgi aynı zamanda neye bakmanız gerektiğini bilmenize de yardımcı olacaktır, böylece sahtekarlıklara kapılmaktan kaçınabilirsiniz.

İşaretleri ve İmzaları Arayın
Antikaları ve koleksiyon parçalarını tanımlamanın ve değerlemenin ilk adımı, genellikle bir işareti veya imzayı araştırarak ürünün üreticisini belirlemektir.

Kostüm takılarında izler bulmak çok yaygındır, örneğin, bunlar gerçekten küçüktür ve genellikle belirsiz bir yerde gizlenirler. Cam eşya izleri, çömlek ve porselen gibi diğer eşyalarda olduğu kadar yaygın değildir, ancak zaman zaman ortaya çıkarlar.

Çanak çömlek ve porselen izleri genellikle çok görünür, onları bulmak için bir parçanın altına veya arkasına bakmanız yeterlidir. En iyi çanak çömlek tanımlanması kolay, çok iyi bilinen işaretlere sahiptir. İşaretler bazen iş yaptıkları yıllar içinde değiştiğinden, bu tanımlayıcılar size parçanın yaşı hakkında da daha fazla bilgi verebilir.

Aynı şekilde, gümüş ve gümüş levha işaretleri genellikle karelerin içine yerleştirilmiş bir dizi küçük semboldür. Bunları nasıl okuyacağınızı biliyorsanız, size yapımcıyı, menşe ülkesini ve hatta bazı durumlarda yapıldıkları tarihi bile söyleyebilirler.

Antika mobilyalar da etiketlenebilir, bu nedenle bir üretici veya zanaatkarın adını bulmak için çekmecelerin içini ve parçaların arkasını ve altını kontrol ettiğinizden emin olun.

Sancaktepe Antika Çarşısı

Sancaktepe antika çarşısı: Örneğin mobilya, antika dünyasında başlı başına bir kategoridir. Çeşitli stiller, ünlü yapımcılar ve bilmeniz gereken bir dizi kafa karıştırıcı terim var.

Antika mobilyaları tanımlarken bakılması gereken ilk şeylerden biri stil veya dönemdir. Chippendale, 1700’lerin ortalarından sonlarına kadar hazırlanmış bir mobilya tarzıdır, Queen Anne mobilyaları ise yüzyılın başlarına tarihlenir. İki stil birbirine benziyor, ancak eğitimli göze göre belirgin farklılıklar var. Aynı şekilde, Eastlake, çağdaşlarından belirgin bir şekilde farklı olan Viktorya döneminin sonlarına (1800’lerin sonlarına) ait bir tarzın adıdır.

Modern mobilya tasarımcıları arasında sık sık Eames gibi bir isim karşımıza çıkacak ve bu parçalar çok tahsil edilebilir. Eames mobilyalarının yalnızca kolayca tanınabilen benzersiz, temiz bir stili olmakla kalmaz, aynı zamanda parçaların altında da etiketler bulacaksınız. Bugün de toplanabilen parçalar yapan birçok Orta Yüzyıl mobilya tasarımcısı var.

Belirli mobilya stillerine ve bileşenlere bakmak, neye sahip olduğunuzu ve kaç yaşında olabileceğini anlamada çok yardımcı olabilir.

Sancaktepe Antika Alım Satım

Sancaktepe antika alım satım konusunda Reprodüksiyonları gerçek antikalardan nasıl ayırt edeceğinizi öğrenmek, yapabileceğiniz en kolay şey olmayabilir, ancak çabaya değer ve elbette çok daha kolay.

Sancaktepe Antikacılar

Sancaktepe Antikacılar, Antikaları ve koleksiyon parçalarını özgünlük açısından test etmenin birkaç yolu vardır, bunlardan bazıları çok akıllı yöntemler kullanır. Örneğin, siyah bir ışık, porselenden sanat eserlerine kadar her şeyi test etmek için çok kullanışlı olabilir. Ayrıca, Bakalit toplarsanız, çeşitli yöntemler kullanarak onu nasıl tanımlayacağınızı kesinlikle bilmek istersiniz.

Sancaktepe Antika Alan Yerler

Sancaktepe antika alan yerler: Bilgi, antika pazarında güçtür ve antikalarınızı veya satın almayı düşündüklerinizi araştırmak için yapabileceğiniz her şey yardımcı olacaktır. Bazı hızlı ipuçları için internet araştırmasına dönebilirsiniz , ancak uzmanlaştığınız konularda iyi bir kitaplığa sahip olmak da çok yardımcı olabilir.

Sancaktepe Antika Alanlar

Sancaktepe antika alanlar: Genel antikalarla ilgili güvenilir bir antika rehberi, araştırmaya başlamak için genellikle iyi bir yerdir. Bu kitaplar, en sevdiğiniz antika türlerini öğrenirken iyi bir temel oluşturabilir.